Kiedy i jak wymienić kostkę brukową

Kiedy i jak wymienić kostkę brukową

25 / 10 / 2022

Najczęściej spotykany materiał na polskich posesjach to kostka brukowa. Nic dziwnego – kostka to rozwiązanie ogólnodostępne i trwałe. Jednak nawet tutaj, co kilka lat, może być potrzebna interwencja w postaci wymiany całej nawierzchni lub jej części. Jak samemu się za to zabrać?

 

Ratunek przed wymianą kostki brukowej

Na początku chcemy wspomnieć o kilku ważnych kwestiach, których wykonanie może odroczyć w czasie wymianę kostki. Chodzi przede wszystkim o regularne dbanie o nasza nawierzchnię. Jeśli zauważymy pojawiające się chwasty, powinniśmy je od razu usunąć. W przeciwnym razie może dojść do wybrzuszeń i, koniec końców, do niezbędnej wymiany kostki. Usuwanie chwastów może odbywać się mechanicznie lub chemicznie.

 

Wymiana kostki brukowej

Kiedy widzimy, że nasza kostka brukowa naprawdę wymaga wymiany, musimy najpierw przygotować niezbędne narzędzia: gumowy młotek czy poziomicę.

Wymianę kostki brukowej należy zacząć od ruszenia krawędzi każdej kostki. Możemy to zrobić gumowym młotkiem lub w przypadku bardziej opornych elementów – łomem.

Następnie musimy dokładnie oczyścić miejsca, z których wyjęliśmy kostki. Chwasty, stare fugi – wszystko musi zniknąć. Dodatkowo oceńmy stan podbudowy i uzupełnijmy braki w podsypce.

Kolejnym etapem jest już ułożenie nowej kostki. Jak to zrobić? O tym pisaliśmy np. w tym artykule: https://faster-bruk.pl/nowosci/21,poradnik-jak-ulozyc-kostke-brukowa

 

Pamiętajcie, że jeśli nie czujecie się na siłach sami wymieniać kostkę brukową lub po prostu nie macie na to czasu – skorzystajcie z pomocy profesjonalistów!

 

Masz pytania? Zapraszamy do naszych punktów!

NASI PARTNERZY

Polbruk
Semmelrock
Garden Stones
Kost-bet
Atilla
Stora-drain
Libet
Eko-bord
SLABB
Bielbet
Settline
Vestone
Styrobud

ADRESY I TELEFONY

Prosimy o przeczytanie naszej Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Polityka Prywatności