Trendy w ogrodach i tarasach 2024

Trendy w ogrodach i tarasach 2024

11 / 12 / 2023

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami! 2024 przyniesie wiele nowych pomysłów oraz  inspiracji ogrodowych i tarasowych, które pozwolą Wam stworzyć wyjątkowe, stylowe i funkcjonalne przestrzenie na świeżym powietrzu. Przygotujcie się na ekscytujący przegląd trendów!

Ogrody wertykalne

To trend, który w 2023 roku podbił serca ogrodowych maniaków, którym metraż nie zawsze pozwala na realizację swoich pomysłów. Ogrody wertykalne stanowią zieloną oazę na ścianie i piękną kompozycję dla ograniczonych balkonów, tarasów czy dziedzińców. Zainwestujcie w specjalne stelaże, na których zawisną kaskady roślin, tworząc unikalne wzory i przywracając naturę do miejsc pozbawionych zieleni. 

 

 

 

Smart ogrody

Działki smart to nie tylko przyszłość, to już teraźniejszość! Pielęgnacja roślin nigdy nie była łatwiejsza. Systemy automatycznego nawadniania czy koszenia trawy pomoże Wam zadbać o Waszą zieloną przestrzeń. 

 

 

Prywatna oaza

2024 to zdecydowanie rok natury! Przyroda nie tylko otacza nas na zewnątrz, ale staje się integralną częścią naszej przestrzeni. W tym sezonie postawcie na meble ogrodowe inspirowane naturą. Meble z drewna, rattanu czy betonu w minimalistycznym stylu, wprowadzą one do waszego ogrodu harmonię i spokój, zapewniając jednocześnie estetyczny design. Klimat oazy świetnie dopełnią otoczaki, które zachwycą Was ilością wzorów i rozmiarów.

 


CZYTAJ KOLEJNY ARTYKUŁ: PRODUKTY PREMIUM NA TARASY I PODJAZDY 


Inspiracja kolorem

Pantone ogłosiło, że kolor roku 2024 to Peach Fuzz, czyli delikatny odcień brzoskwiniowego, dodający energii, ale przy tym bardzo przyjemny i inspirujący. To odświeżający kolor, który pozytywnie wpływa na emocje, dlatego pozwól się nim zainspirować. W tym sezonie postaw na dodatki, donice lub meble ogrodowe w tym kolorze.

 

 

Ogród jadalny

W projektowaniu naszych ogrodów, balkonów czy tarasów dążymy do harmonii między naturą a naszym wnętrzem, dlatego coraz częściej sięgamy po rozwiązania równie piękne, jak i praktyczne - ogrody jadalne. Nic tak nie cieszy, jak pomidory z własnego ogródka czy świeże zioła. Nasz własny warzywniak można stworzyć nawet na małych powierzchniach takich jak balkon w bloku. Donice ziołowe, wiszące ogrody kaskadowe czy skrzynki na warzywa to świetne pomysły na zieloną kuchnię.

 

 

Przestrzeń hygge

Hygge to duńskie słowo oznaczające komfort, wygodę, przytulność. Koncepcja tego słowa przenika teraz również do ogrodów. Stwórzcie miejsce, gdzie możecie cieszyć się chwilami spokoju i relaksu na świeżym powietrzu. Do tego stylu świetnie sprawdzą się płyty imitujące drewno, które zapewnią przytulny klimat. Dopełnieniem tego stylu będą miękkie poduszki, pledy, delikatne oświetlenie - to wszystko sprawi, że wasz ogród stanie się urokliwym miejscem do odpoczynku, niezależnie od pory roku.

 

 

Podsumowanie

Rok 2024 w ogrodach i na tarasach to czas ekscytujących zmian, inspirowanych naturą i nowoczesnością. Bądźcie gotowi na przyjemnie spędzone chwilę na świeżym powietrzu w towarzystwie kolorów i natury. Wasz ogród może stać się prawdziwą oazą spokoju, jednocześnie odzwierciedlając Wasz unikalny styl i kreatywność. Przeżyjcie sezon ogrodowy w pełni i czerpcie radość z każdego momentu w Waszym zielonym rajskim zakątku!


CZYTAJ PODOBNE: CHODNIK NA POSESJI - WIZYTÓWKA NASZEGO DOMU 


 

Masz pytania? Zapraszamy do naszych punktów!

  • TARNÓW ul. Spokojna 16A
  • ZBYLITOWSKA GÓRA ul. Krakowska 27
  • BRZESKO ul. Ludwika Solskiego 3

NASI PARTNERZY

Polbruk
Semmelrock
Garden Stones
Kost-bet
Atilla
Stora-drain
Libet
Eko-bord
SLABB
Bielbet
Settline
Vestone
Styrobud

ADRESY I TELEFONY

Prosimy o przeczytanie naszej Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Polityka Prywatności