Trendy w ogrodach i na tarasach w 2023

Trendy w ogrodach i na tarasach w 2023

16 / 12 / 2022

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, a razem z nim rodzą się nowe pomysły i inspiracje dotyczące wyglądu naszych ogrodów i tarasów. Czy zastanawialiście się jakie trendy czekają na nas w 2023 roku? Czego możemy się spodziewać? Piszemy o tym w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do przeczytania! 

 

Ogród na dziko 

Postępujące zmiany klimatu sprawiają, że znaczenie natury ma dla nas coraz większą wartość. Z roku na rok przybywa osób, które nabywają świadomości, że należy działać tu i teraz, jeśli chcemy uratować naszą planetę i siebie samych. 

Jednym z przejawów walki ze zmianą klimatu jest rosnąca popularność dzikich ogrodów. Przewiduje się, że w 2023 chętniej będziemy wybierać ekologiczne materiały, pozwalające na przenikanie wody do gleby np. ażurowe kostki brukowe. Dodatkowo nasze ogrody będą bardziej zielone i naturalne. Należy się spodziewać, że wiele osób zrezygnuje z betonowania swojej przestrzeni, a postawi nacisk dziką aranżację. 


CZYTAJ WIĘCEJ: NIEŚLISKIE SCHODY ZEWNĘTRZNE - JAKI MATERIAŁ WYBRAĆ?


 

 

 

Ogród na balkonie

Okres pandemii zdecydowanie pokazał, że własny ogród to luksus, ponieważ to miejsce umożliwia nam wypoczynek niezależnie od sytuacji. Coraz więcej osób zamieszkujących mieszkania decyduje się na stworzenie ogródka na swoim balkonie, a także wyznacza na nim miejsce na uprawę roślin czy warzyw. 

Pożegnaliśmy się już z czasami, że posiadanie małego balkonu było wymówką, by nie aranżować tej przestrzeni. Teraz niezależnie od jej wielkości tworzy się zielone ogrody pełne różnorodnych roślin. Ten trend zdecydowanie pozostanie z nami na dłużej. W nowym roku koniecznie trzeba nastawić się na zakup dużych donic na taras lub balkon, aby stworzyć sobie namiastkę prawdziwego ogrodu. 

Kolory ziemi 

Jakich kolorów możemy spodziewać się na balkonach, tarasach i w ogrodach w 2023? Warto postawić na kolory ziemi – naturalne i zrównoważone, takie jak np. brąz czy zieleń z dodatkiem uniwersalnej bieli. 

Według Pantone kolor roku 2023 to – Viva Magenta, który łączy w sobie zimne i ciepłe odcienie. Jest odważny, wibrujący, żywiołowy, buntowniczy i radosny. Być może również pojawi się w naszych ogrodach w postaci dodatków czy akcesoriów.

 

 

Materiały odporne na warunki atmosferyczne

Trend, który nadal będzie się utrzymywał w 2023 roku to materiały odporne na warunki atmosferyczne. Warto zatem wybierać te, które przetrwają deszcz, mróz, wilgoć, a także promieniowanie UV czy wiatr.


ZAINSPIRUJ SIĘ: WZORY KOSTEK - JAKIE SĄ NA TOPIE?


 

Elegancki i nowoczesny ogród

Kierunki, które z całą pewnością zdominują nasze ogrody w 2023 roku to nowoczesność i minimalizm. Wpisują się one w nowoczesne budownictwo, a oprócz tego są ponadczasowe i eleganckie. W tym przypadku warto postawić się na proste formy w uniwersalnych odcieniach. Z całą pewnością sprawdzą się tutaj materiały takie jak betonowe donice czy płyty tarasowe imitujące marmur. 

 

Styl boho

Styl boho nadal utrzymuje się jako trend w aranżacji ogrodów i tarasów, dlatego, jeśli jesteście miłośnikami tego typu rozwiązań warto postawić na beże, biele i brązy. W 2023 będziemy wybierać płyty imitujące drewno, które idealnie współgrają z tym kierunkiem w architekturze. 

 

 

Ogród w stylu Mykonos


Grecki klimat jest inspiracją dla wielu osób. Trend ma na celu podkreślenie romantycznego piękna ogrodu, w którym znajdują się posągi, kamienne mury ogrodowe i łuki. Wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak kamienne ściany pomalowane na biało, również może być efektowne i interesujące wizualnie. Jak się okazuje, coraz częściej chcemy tworzyć swoje ulubione miejsca z wakacji  domu.

 

Masz pytania? Zapraszamy do naszych punktów!

NASI PARTNERZY

Polbruk
Semmelrock
Garden Stones
Kost-bet
Atilla
Stora-drain
Libet
Eko-bord
SLABB
Bielbet
Settline
Vestone
Styrobud

ADRESY I TELEFONY

Prosimy o przeczytanie naszej Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Polityka Prywatności