Prace w ogrodzie i na tarasie w marcu

Prace w ogrodzie i na tarasie w marcu

03 / 03 / 2022

Marzec jest miesiącem dzielącym mroźne dni z piękną, ciepłą wiosną. Chociaż z pogodą w tym miesiącu bywa różnie, w końcu w marcu jak w garncu, jedno jest pewne - to idealny moment na rozpoczęcie prac w ogrodzie i na tarasie. 

Ogród w marcu - co robić?

W marcu zaczynają się pojawiać pierwsze rośliny. Wychodzą przebiśniegi, krokusy czy pierwiosnki, dlatego warto zacząć myśleć o dbaniu o nasze kwiaty. Marzec co prawda bywa czasem mroźny, ale jeśli mrozy minęły czas pomyśleć o odsłonięciu zimowego okrycia. Należy pamiętać o przymrozkach, ponieważ zwykle trwają do maja. Całkowite odsłonięcie roślin na tym etapie może być jeszcze ryzykowne, dlatego jest to uzależnione od pogody.

Jeśli jednak nastąpi ten moment, pamiętajmy, aby okrycia dokładnie wyczyścić oraz osuszyć. Dbanie o takie materiały pozwala zachować je na kolejny rok. 


CZYTAJ WIĘCEJ: TRENDY OGRODOWE I TARASOWE NA 2022 ROK


Drzewa owocowe w marcu 

Masz w ogrodzie drzewa owocowe? Marzec to moment, kiedy trzeba przygotować je do wiosny. Należy usunąć martwe owoce oraz wysuszone gałęzie, które pozostały po poprzednim sezonie. 

Warzywniak w marcu 

Porządki zaczynamy od wyrównania grządek w warzywniaku. Kolejnym krokiem powinno być nawożenie. Powinniśmy zmieszać nawóz z podłożem. 

Trawnik


Czas na trawnik, który kojarzy nam się z koszeniem. Jednak w marcu to jeszcze nie ten moment. Początek wiosny to pierwsze przygotowania do sezonu koszenia. Na tym etapie usuwamy niepotrzebne gałęzie, liście oraz zabieramy się za pierwsze grabienie pozostałości. Jeśli w naszym trawniku są zauważalne luki, w marcu możemy je zasiać.  

Taras w marcu 


W marcu jak w garncu. Pogoda nie zawsze jest taką jaką sobie wymarzyliśmy, jednak marzec to idealny moment na sadzenie kwiatów na tarasie. Znakomitą opcją na sadzenie roślin w marcu będą bratki.  

Bratki w marcu

Bratki są świetnym sposobem na ożywienie naszego tarasu. To idealny rodzaj roślin na wiosnę, ponieważ są niezwykle odporne na przymrozki. 

Najlepiej będą wyglądać posadzone w donicach metalowych lub naturalnych materiałach takich jak wikliny czy gałęzie. Będzie to stylowa ozdoba naszego tarasu. 


CZYTAJ WIĘCEJ: ROŚLINY W OGRODZIE EKOLOGICZNYM


Porządki na tarasie w 4 krokach

Krok pierwszy  - chowamy rzeczy, przechowywane zimą
Zima to okres, kiedy najmniej korzystamy z naszego tarasu. Często jest to miejsce do przechowywania rzeczy, których nie używamy. Są to zazwyczaj różne ozdoby, pojemniki czy donice. 

Aby zadbać o nasz taras krokiem pierwszym będzie oczyszczenie tarasu z niepotrzebnych rzeczy. Oczyszona przestrzeń pozwoli nam na realizowanie kolejnych porządków.

Krok drugi - czyszczenie donic oraz pojemników. 
Po zimie często donice oraz pojemniki są zakurzone i nie wyglądają atrakcyjnie, dlatego następny krok to czyszczenie przedmiotów, których chcemy użyć jako dekoracje na tarasie. 

Krok trzeci - czas na planowanie dekoracji.
Taras oczyszczony? A więc zaczynamy planowanie aranżacji. To jeden z najprzyjemniejszych momentów związanych z porządkami na tarasie. Musicie przyznać, że chyba każdy uwielbia szukać pięknych ozdób, lampionów czy świec. Mimo że jest to czasochłonne efekt końcowy uszczęśliwi każdego z nas. 

Krok czwarty - dekorowanie tarasu. 

Ostatni krok to dekorowanie. Czyli sama przyjemność! 

 

Zapytajcie nas o co tylko chcecie. Najlepiej telefonicznie:

 

 

 

 

 

 

NASI PARTNERZY

Polbruk
Semmelrock
Garden Stones
Kost-bet
Atilla
Stora-drain
Libet
Eko-bord
SLABB
Bielbet

ADRESY I TELEFONY

Prosimy o przeczytanie naszej Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Polityka Prywatności